+0086 135 6738 5757

Správy.
Yitai pletenie

Od samého začiatku sa venujeme vývoju a výrobe pletenín.

Súrcing Performance Knit Fabrics: Sprievodca kupujúcim pre výrobcov odevov

2026-11-04

Väčšina sporov týkajúcich sa úpletu je vyriešená protokolom o skúške, nie dotykom ruky. 180 GSM blokovanie, ktoré sa správne zakryje vo vzorkovej miestnosti, môže stále zlyhať AATCC 135 po troch domácich praniach, prekročiť plus alebo mínus 5 percent pásmo zmeny rozmerov alebo sa zotaviť príliš pomaly, aby splnilo limit rastu zapísaný v technickom balíku. Žiadna z týchto porúch nie je viditeľná na závese a všetky sa vynoria po tom, čo už bol rezací stôl spáchaný.

Výrobcovia odevov doplácajú na túto medzeru dvakrát: raz v odmietnutých metrážach a znova v odeve, ktorý padá na kolenách, svieti na sedadle alebo prášky pod popruhom batohu po desiatich noseniach. Rozhodnutia, ktoré určujú výsledok, sa robia pred upletením prvej voľnej rolky a takmer všetky sa zmestia na jeden hárok so špecifikáciami.

Pred schválením vzorky opravte špecifikáciu

Výkonný úplet by mal byť zafixovaný aspoň na šesť merateľných parametrov, kým na ňom mlyn uvedie: hmotnosť na jednotku plochy, zloženie vlákien, rozťažnosť a regeneráciu, riadenie vlhkosti, rozmerovú stálosť a stálofarebnosť. Pohmat a zakrytie sú výsledkom týchto čísel, nie nezávislých vlastností, ktoré možno posúdiť samostatne.

Definícia
Výkonný úplet je útkom alebo osnovou pletená textília navrhnutá skôr proti merateľnému funkčnému cieľu, ako je transport vlhkosti, obnova roztiahnutia, tepelná regulácia alebo ultrafialová ochrana, než proti samotnému vzhľadu. Základy z útkového úpletu zahŕňajú jednoduchý džersej, rebrové, prepletené, piké a sieťovinu; osnovne pletené základy zahŕňajú trikot a osnovné pletené pletivo.

V tabuľke nižšie sú uvedené kontroly, ktoré najčastejšie rozhodujú o tom, či je hromadná zásielka prijatá alebo reklamovaná. Každý riadok je možné zapísať do objednávky ako jeden riadok.

Parametre základnej špecifikácie pre výkonnú pleteninu s typickými cieľmi aktívneho oblečenia a skúšobnou metódou, ktorá overuje každý z nich.
Parameter Typický cieľ Referenčná metóda
Hmotnosť na jednotku plochy 140 až 280 GSM, nastavené podľa konečného použitia ISO 3801 alebo ASTM D3776
Zloženie vlákniny 12 až 22 percent elastanu v štvorcestných strečových úpletoch ISO 1833
Natiahnutie a zotavenie 60 až 120 percentné predĺženie, rast pod 5 percent po 30 minútach ASTM D4964
Riadenie vlhkosti Jednosmerná preprava a rýchlosť sušenia nad dohodnutú základnú líniu AATCC 195
Rozmerová stabilita V rámci plus mínus 3 až 5 percent po troch praniach AATCC 135 alebo ISO 6330
Farebná stálosť Stupeň 4 alebo lepší na umývanie a potenie ISO 105-C06 a ISO 105-E04
Žliabkovanie a odieranie Stupeň 4 pri 2 000 ruboch za legíny a tímové oblečenie ASTM D4970 alebo ISO 12947
3 až 5 %
Rozmerovú zmenu väčšina značiek akceptuje po troch domácich praniach podľa AATCC 135 a ISO 6330. Širší pás nie je vlastnosťou látky, je to chyba odevu, ktorá sa prenesie na spotrebiteľa.

Nechajte štruktúru pleteniny rozhodnúť o spôsobe zlyhania

Štruktúra úpletu zaisťuje poruchu ešte pred výberom zmesi vlákien: pri rovnakej hmotnosti, prepletenie a 2x2 rebrá držia tvar lepšie ako single jersey, zatiaľ čo sieťovina lepšie odvetráva ako oboje a má menšiu pevnosť pri pretrhnutí.

Jednoduchý džersej, sieťovina a piké

  • Vytvorené na jednom ihlovom lôžku, takže tvár a chrbát sa líšia a okraje rezu sa stáčajú dovnútra
  • Najvyššie predĺženie spoločných základní, používané pre 120 až 160 GSM tréningové topy a vložky
  • Sieťovina dodáva navrhnutú ventiláciu; pred použitím ľahkej sieťoviny pri opotrebení kompresiou overte pevnosť v pretrhnutí podľa ASTM D3786
  • Pique skrýva úlomky a zachováva povrchovú štruktúru pletených topov v štýle polo

Zámok, rebrá a trikot

  • Vytvorené na dvoch ihlových lôžkach s vyváženou lícnou a zadnou stranou, takže okraje ležia ploché
  • Typické 180 až 260 GSM pre legíny, tímové dresy a nohavice na jogu
  • 2x2 rebrá poskytujú najvyššie bočné roztiahnutie a sú bežne vyhradené pre manžety, goliere a pásy
  • Trikot s osnovným úpletom poskytuje pevnejšiu kontrolu rozmerov pri nízkej hmotnosti, čo sa hodí k plavkám a podšívke

Štruktúra je najlacnejšia dostupná páka. Presunutím programu legín z jedného dresu do prepleteného pri rovnakých 200 GSM sa odstráni zvlnenie okrajov a zlepší sa zotavenie bez zmeny ceny vlákna na kilogram.

Vyžiadajte si rozchod stroja, konfiguráciu ihlového lôžka a konečnú šírku v rovnakej správe ako cena. Mlyn, ktorý nevie uviesť meradlo, uvádza rodinu látok, nie látku.
PERFORMANCE KNIT MATT & PLAIN HT045 VÝKONNÝ PLETENINÝ MATNÝ A OBYČAJNÝ HT045 VÝKONNÝ PLETENINÝ MATNÝ A OBYČAJNÝ HT045 Zobraziť produkt →

Výber zmesi nastavuje strop komfortu

Nylon s elastanom zostáva štandardom pre vysoko elastické aktívne oblečenie, pretože nylon poskytuje mäkšiu ruku a lepšiu odolnosť proti oderu pri rovnakom percente elastanu, zatiaľ čo polyester s elastanom schne rýchlejšie, lepšie drží farbu v chlórovanej vode a stojí menej za kilogram.

12 až 22 %
Obsah elastanu typický pre štvorsmerne strečové úplety
80/20
Nylon a elastan, najbežnejšia konštrukcia legín
500 až 700 %
Predĺženie samotného elastanového vlákna môže dosiahnuť pred pretrhnutím
Kompresná základná vrstva
22 %
Legíny na jogu
20 %
Plavky a plážové oblečenie
18 %
Dres pre tímový šport
12 %
Spodná bielizeň
8%
Orientačné elastánové pásiky zapísané do technických balení podľa konečného použitia. Pred zverejnením dopytu potvrďte konkrétnu stavbu a trasu dokončenia.

Elastan je hmotnostne najmenší podiel zmesi a najväčší podiel rizika. Nad približne 22 percentami elastanu extra natiahnutie pridáva len veľmi malé zotavenie a začína zvyšovať tlakovú silu, čo sa prejavuje ako nepohodlie pri dlhom nosení legín a ako vyššia cena materiálu. Zotavenie závisí viac od štruktúry úpletu, tepelnej úpravy a spôsobu relaxácie ako od samotného percenta elastanu.

Recyklovaný polyester a katiónový polyester menia skôr spôsob farbenia ako komfortný profil: katiónové priadze sa farbia do hlbokých odtieňov pri nižších teplotách a recyklovaná surovina posúva náklady a certifikáciu viac, ako mení pocit z ruky.

Obojstranne strečové stačí na pletené úplety a letné topy. Štvorsmerné natiahnutie sa vyžaduje vždy, keď sa odev musí rozťahovať v oboch smeroch, ako napríklad v legínach, kompresných topoch a plavkách.
HIGH STRETCH NYLON FABRIC HT928 VYSOKO STRETCHOVÁ NYLONOVÁ TKANINA HT928 VÝKONNÝ PLETENINÝ MATNÝ A OBYČAJNÝ HT045 Zobraziť produkt →

Zabudujte testovací plán do technického balíka

Schvaľujte hromadné proti menovaným metódam a nie prídavným menám: AATCC 135 pre zmenu rozmerov po praní, ASTM D4964 pre roztiahnutie a regeneráciu, AATCC 195 pre riadenie vlhkosti, ISO 105-C06 pre stálofarebnosť prania a ASTM D5430 pre štvorbodovú kontrolu látok.

Laboratórny dip a schválenie ruky
Päť až sedem dní. Pred prvým ponorením potvrďte farbu pri osvetlení D65 spektrofotometrom a nastavte toleranciu farebného rozdielu 1,0 alebo viac.
Vzorová metráž
Tridsať až päťdesiat metrov na farebný odtieň, vyrobený na rovnakom stroji a šarži priadze plánovanej na hromadnú výrobu, plus dva metre ponechané ako zapečatená referencia.
Pilotné farbenie a konečná úprava
Fáza, v ktorej sú fixované tepelné tuhnutie, zhutňovanie a spevnenie. Vyžiadajte si správu o teste tretej strany z tohto cyklu, nie z ručnej vzorky vyrobenej na inej linke.
Hromadná výroba s inline kontrolou
Aplikujte štvorbodové triedenie podľa ASTM D5430 v greige aj v konečnej fáze, takže variácie šírky a čiary ihly sa zachytia pred dokončením a skryjú ich.
Záverečná kontrola a ponechané vzorky
Skontrolujte odevy pri AQL 2,5, či neobsahujú veľké chyby a zapečatenú vzorku na každú šaržu farbiva podľa schváleného štandardu.

Ihlové línie, farebné pruhy a variácie šírky predstavujú väčšinu nárokov vznesených po skúšobnej prevádzke. Najčastejšie chyby zistené vo veľkoobchodnom štvorcestnom strečovom úplete sú zdokumentované spolu so štádiom inšpekcie, kde by mal byť každý ulovený.

Štvorbodové hodnotenie prideľuje 1, 2, 3 alebo 4 trestné body za defekt podľa jeho dĺžky. Hod, ktorý presahuje 20 bodov na 100 štvorcových yardov, by mal byť odmietnutý skôr, ako sa dostane na stôl.

Tvrdenia o udržateľnosti si vyžadujú dokumenty

Recyklovaný obsah musí byť vysledovateľný a nie potvrdený: Globálny štandard recyklovaného odpadu a štandard recyklovaného tvrdenia vyžadujú certifikáciu spotrebiteľského reťazca od recyklátora až po hotovú tkaninu, zatiaľ čo Öko-Tex Standard 100 sa vzťahuje skôr na obmedzené látky ako na recyklovaný obsah.

Recyklovaný nárok bez osvedčenia o transakcii je záväzkom, nie predajným miestom.

Správa o trhu materiálov Textile Exchange sledovala recyklovaný polyester na úrovni takmer 15 percent celosvetového objemu polyesterových vlákien v posledných rokoch, čo znamená, že kupujúci majú teraz dostatok kvalifikovanej ponuky na to, aby trvali na papierovaní. Pri každej objednávke si uschovajte tieto štyri dokumenty:

  • Certifikát transakcie GRS alebo RCS pokrývajúci konkrétnu šaržu a dodávateľa
  • Číslo certifikátu Oeko-Tex Standard 100 pre hotovú látku
  • Recyklovaný obsah uvedený v percentách hmotnosti na kvalitu látky, nie na objednávku
  • Písomné potvrdenie, či je recyklovaná surovina vyrobená mechanicky alebo chemicky
100% POLYESTER 150GSM 170CM HONEYCOMB RECYCLED POLYESTER FABRIC HT1317 100% POLYESTER 150GSM 170CM VOŠTINA RECYKLOVANÁ POLYESTEROVÁ TKANINA HT1317 100% POLYESTER 150GSM 170CM VOŠTINA RECYKLOVANÁ POLYESTEROVÁ TKANINA – udržateľná vysokovýkonná textília Zobraziť produkt →

Obchodné podmienky, ktoré rozhodujú o marži

Cena, minimálne množstvo objednávky a dodacia lehota sa pohybujú spolu, pretože minimá farebnej šarže, veľkosť šarže priadze a konečná cesta nastavujú všetky tri naraz.

  • Minimálne množstvo farieb pre kusovo farbené úplety bežne začínajú na 300 až 500 kg na farbu a kvalitu; pod týmto číslom počítajte s príplatkom alebo spoločnou šaržou farbiva
  • Opýtajte sa, koľko šarží farbiva bude pokrývať jedna objednávka, a ponechajte si jednu zapečatenú zadržanú vzorku na šaržu
  • Pridajte 7 až 10 dní k prvej hromadnej objednávke v novej kvalite na pilotné schválenie a testovanie treťou stranou
  • Dokončovacie pohony sú drahšie ako priadza: broskyňa, kalandrovanie, digitálna tlač, fóliová tlač a laminácia pridávajú samostatný prechod cez mlyn
  • Cestu relaxácie potvrďte písomne, pretože zhutnenie a predzmrštenie mení cenu aj dosiahnuteľnú šírku
Najnižšia ponuka je zvyčajne tá s najmenším počtom definovaných parametrov. Porovnajte cenové ponuky na vyplnenom hárku so špecifikáciami, nikdy nie na základe samotnej ceny za kilogram.

Priame odpovede pre tímy zdrojov

Koľko vzorových metrov by mal výrobca požadovať pred hromadnou rezerváciou?

Požiadajte o 30 až 50 metrov na farebnú schému pre skúšky strihu a šitia plus 2 metre ponechané ako zapečatená referencia a písomne ​​potvrďte, že vzorka pochádza z tej istej šarže priadze a rovnakej miery stroja, ako je plánované pre hromadné. Metráž vyrobená na inom meradle je test na dotyk, nie test výroby.

Aká tolerancia zrážania je reálna pre 200 GSM úplet?

Očakávajte plus alebo mínus 3 percentá pre štvorsmerné strečové úplety bohaté na syntetiku a plus alebo mínus 5 percent pre zmesi bohaté na bavlnu po troch praniach podľa AATCC 135. Mlyn, ktorý sľubuje nulové zmrštenie, zvyčajne ponúka zhutnenú alebo predrelaxovanú konečnú úpravu, preto sa opýtajte, ktorú cestu a cenu straty šírky, ktorá s tým prichádza.

Zlepšuje vyššie percento elastanu vždy regeneráciu?

Nie. Zotavenie sa riadi štruktúrou pleteniny, tepelným tuhnutím a relaxáciou, ako aj obsahom elastanu a nad približne 22 percentami elastanu extra natiahnutie zvyšuje hlavne tlakovú silu a náklady. ASTM D4964 meria číslo, na ktorom záleží: percento dĺžky, ktorá nie je obnovená po definovanom úseku a odpočinku.

Ktoré dokumenty by mali prísť s prvou hromadnou zásielkou?

Štyri položky: protokol o teste s názvom metódy a nameraný výsledok, certifikát transakcie GRS alebo RCS vždy, keď sa nárokuje recyklovaný obsah, číslo certifikátu Oeko-Tex Standard 100 a zapečatená uchovávaná vzorka schválená podľa normy. Chýbajúca jedna zo štyroch mení technickú otázku na obchodný spor.

6 kontrol
Zloženie, hmotnosť, obnova roztiahnutia, odvod vlhkosti, rozmerová stálosť a stálofarebnosť. Definujte všetkých šesť pred podpísaním objednávky a pocit z ruky sa o seba postará sám.

Hlavné produkty $ $